Мова сайту

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні288
mod_vvisit_counterВчора2605
mod_vvisit_counterНа цьому тижні288
mod_vvisit_counterМинулого тижня21753
mod_vvisit_counterУ цьому місяці74612
mod_vvisit_counterУ минулому місяці89874
mod_vvisit_counterВсі дні2106703

Інтернет (20 хвилин): 26
Ваш IP: 54.205.122.62
,
Сьогодні: груд. 22, 2014Зміни в термінах сплати єдиного соціального внеску PDF Друк e-mail
Середа, 21 листопада 2012, 15:13

Змінено терміни сплати єдиного соціального внеску

для фізичних осіб - підприємців!

 

13 жовтня 2012 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 18.09.2012 № 5292-VI. Норми прийнятого законодавчого акту змінили терміни сплати єдиного внеску для фізичних осіб – підприємців, а саме:

 

Фізичні особи – підприємці (окрім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.

 

Фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно (займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями), зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.

 

Фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей таких осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Увага! Остаточний розрахунок зі сплати єдиного внеску за 2012 рік фізичним особам – «спрощенцям» необхідно здійснити не пізніше 20 січня 2013 року.

Нагадуємо, що з серпня 2011 року звільняються від сплати єдиного внеску за себе фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі.

 

У разі несплати єдиного внеску у вищезазначені строки органи Пенсійного фонду України будуть притягувати підприємців - порушників до фінансової відповідальності (штрафні санкції - 10% своєчасно несплачених сум та пеня - 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу).

Строк сплати єдиного внеску для фізичних осіб - роботодавців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, не змінено.