Мова сайту

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2579
mod_vvisit_counterВчора3007
mod_vvisit_counterНа цьому тижні10650
mod_vvisit_counterМинулого тижня22588
mod_vvisit_counterУ цьому місяці88858
mod_vvisit_counterУ минулому місяці105161
mod_vvisit_counterВсі дні2226110

Інтернет (20 хвилин): 56
Ваш IP: 54.145.158.70
,
Сьогодні: січ. 29, 2015Виплата пенсій та грошової допомоги через банківські установи PDF Друк e-mail
Середа, 19 січня 2011, 14:29

Виплата пенсій та грошової допомоги через банківські установи станом на 01.07.2014


Пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.

Виплата пенсії може провадитись підприємствами поштового зв'язку або банківськими установами.

 

 

 

Через банківські установи

 

Виплата пенсій та грошової допомоги здійснюється за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їхні вклади до запитання (поточні рахунки) у банках, з якими Пенсійний фонд та Мінпраці уклали відповідні угоди про порядок здійснення випл


Виплата пенсій в такий спосіб може здійснюватись банками, які визнані переможцями конкурсу на право виплати пенсій та грошової допомоги через банківські рахунки за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги, що провадиться в порядку, встановленому зазначеною постановою Кабінету Міністрів України.ати пенсій з визначенням санкцій за недотримання ними договору перед одержувачами.

Одержувачі пенсій та грошової допомоги самостійно обирають уповноважений банк, де відкривають поточний рахунок.

Між уповноваженим банком і одержувачем пенсії та грошової допомоги укладається договір, і одержувачу видається ощадна книжка або платіжна картка.

Заяви про виплату пенсій та грошової допомоги через установи уповноважених банків подаються до органів Пенсійного фонду за місцем проживання одержувачів пенсій і приймаються органами Пенсійного фонду за умови пред'явлення паспорта.

Для пенсіонерів, які одержують пенсії у банках:

Виплата пенсії через поточні рахунки у банках встановлена з 4 по 25 число кожного місяця щоденно. Також встановлено черговість пенсіонерів для визначення дати виплати пенсії.

Перша черга: пенсіонери, що отримують підвищення до пенсії за нормами Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (інваліди війни, учасники бойових дій, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей загиблих), які мають право першочергової виплати пенсії.

Друга черга: особи, які перебувають на повному державному утриманні.

Третя черга: пенсіонери, які мають підвищення учасникам війни та відповідно до Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”.

Четверта черга: одержувачі пенсій у зв’язку із втратою годувальника.

П’ята черга: діти-інваліди, інваліди першої, другої, третьої груп інвалідності.

Шоста черга: особи, які одержують пенсії за особливі заслуги перед Україною.

Сьома черга: особи, які одержують підвищення громадянам, які  необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, та членам їх сімей, яких було примусово переселено, та пенсіонери, яким призначено підвищення як дітям війни.

Восьма черга: усі інші категорії одержувачів пенсій, які не працюють.

Дев’ята черга: працюючі одержувачі пенсій.

У разі надходження до уповноваженого банку відомостей про смерть одержу­вача пенсії та грошової допомоги уповноважений банк зобов'язаний припинити зарахування коштів на поточний рахунок з місяця, наступного за місяцем смерті одержувача, і зробити відповідну помітку у примірнику списку на зарахування пенсій та допомоги, що підлягає поверненню органу Пенсійного фонду або орга­ну соціального захисту населення.

Суми пенсій та грошової допомоги, зараховані на поточний рахунок разом з нарахованими на них відсотками починаючи з місяця, наступного за місяцем смерті пенсіонера, підлягають поверненню уповноваженим банком відповідно органам Пенсійного фонду не пізніше на­ступного дня надходження відомостей про смерть одержувача.

Одержувачі можуть отримувати належні їм суми пенсій та грошової допо­моги після їх зарахування на поточні рахунки протягом робочого часу установи банку за їх першою вимогою.

Обслуговування в банках з виплати пенсій має ряд переваг, а саме:

- пенсіонер, відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь-який зручний для нього час у відділенні банку або через банкомат;

- зняти з поточного пенсійного рахунку як усю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки (таким чином, у кожного пенсіонера з’являється можливість одержати невеликий додатковий дохід);

- надається можливість сплатити за комунальні послуги, тощо.

Крім того, цей вид виплати пенсій значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху, забезпечує використання за цільовим призначенням та зменшує витрати Фонду.

На теперішній час банківські установи здійснюють виплату пенсій як за допомогою пластикових карток, так і безпосередньо в відділеннях з відміткою про рух пенсійних коштів в ощадних книжках пенсіонерів.

Пластикова картка забезпечує цілодобовий доступ до пенсійного рахунку через систему банкоматів на всій території України, за допомогою пластикових карток пенсіонер може здійснити безготівкові розрахунки за послуги та за придбані товари.

Інформація про здійснені банківські операції конфіденційна, тому розмір пенсії відомий тільки пенсіонеру – клієнту обраного ним банку.

Виплату пенсій здійснюють тільки надійні банки.

Відбір банків щодо виплати пенсій здійснює спеціальна конкурсна комісія, до складу якої залучено відповідальних працівників Міністерства фінансів, Міністерства праці та соціальної політики, Національного банку та Пенсійного фонду України. Конкурсна комісія ретельно розглядає висновки Національного банку України щодо фінансового стану банків,  аналізує їх діяльність з виплати пенсій та грошової допомоги, додержання чинного законодавства та приймає рішення про подовження або припинення співпраці з кожним окремим банком щодо обслуговування поточних рахунків пенсіонерів. Вирішальне значення мають фінансові показники діяльності банків, кількість відкритих пенсійних рахунків та якість обслуговування пенсіонерів. Тому ймовірність виникнення проблем у пенсіонера з банком мінімальна.

Пенсійний фонд України і надалі здійснюватиме контроль за коштами, які спрямовані на виплату пенсій. Пенсійні кошти будуть перераховуватись тільки тим банкам, які гарантують їх своєчасну виплату пенсіонерам.

Заяву про виплату пенсій в обраному Вами банку Ви можете подати як в відділенні банку, так і до управління Фонду за місцем проживання. До заяви додаються копії паспорту, пенсійного посвідчення та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру.

Станом на 01.07.2014 року переваги виплати пенсій через банки оцінили близько 163 тисяч чоловік, або 53,0% пенсіонерів області, їх чисельність постійно зростає.

Перелік банківських установ, уповноважених для роботи з вкладними рахунками пенсіонерів в Херсонській області станом на 01.07.2014 року

  1. АТ “Державний ощадний банк України”.
  2. ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”.
  3. ПАТ КБ ПриватБанк.
  4. ПАТ Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк.
  5. ПАТ “Укрсоцбанк”
  6. ПАТ КБ “Правекс-банк”.
  7. ПАТ “Юнекс”.
  8. АТ “Укрінбанк”.
  9. ПАТ “Банк Кредит Дніпро”.
  10. ПАТ “Креді Агріколь Банк”.
  11. ПАТ “Альфа-Банк”.
  12. ПАТ “Терра Банк”.
  13. ПАТ “Український професійний банк”.
  14. ПАТ “Банк інвестицій та заощаджень”.
  15. ПАТ “Імексбанк”.
  16. ПАТ “Національний кредит”.
  17. ПАТ “УкрСиббанк”.
  18. АТ “ДБ Сбербанк Росії”.
  19. ПАТ “ФіДОБАНК”.
  20. ПАТ КБ “Хрещатик”.
  21. ПАТ АБ “Укргазбанк”.
  22. ПАТ “Акцент-Банк”.
  23. ПАТ “Південний”.
  24. ПАТ АКБ “Капітал”.
  25. ПАТ “Мегабанк”.
  26. ПАТ “Банк Фінанси та кредит”.
  27. ПАТ “Кредобанк”.
  28. ПАТ АБ “Енергобанк”.
  29. ПАТ “Універсалбанк”.
  30. ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України”.
  31. ПАТ “Дельта Банк”.
  32. Полтавський АБ “Полтава-банк”.
  33. ПАТ “МАРФІН БАНК”.
  34. ВАТ ВТБ Банк.
  35. ПАТ “Ідея Банк”.
  36. ПАТ АКБ “Індустріалбанк”.
  37. ПАТ “Всеукраїнський Акціонерний Банк”.
  38. ПАТ “БАНК ВОСТОК”.
  39. ПАТ “ЗЛАТОБАНК”.
  40. ПАТ “Морський”.
  41. ПАТ “МКБАНК”.
  42. ПАТ “Надра”.
  43. ПАТ “КБ Фінансова ініціатива”.
  44. ПАТ АБ “Експрес-банк”.
  45. ПАТ “Акорд банк”.
  46. ПАТ «Банк «Київська русь».
  47. Національний банк України.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном “Гарячої лінії” головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області № 35 39 02 та в управліннях Пенсійного фонду за місцем проживання.