Мова сайту

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1225
mod_vvisit_counterВчора2156
mod_vvisit_counterНа цьому тижні1225
mod_vvisit_counterМинулого тижня15635
mod_vvisit_counterУ цьому місяці50119
mod_vvisit_counterУ минулому місяці78015
mod_vvisit_counterВсі дні1911882

Інтернет (20 хвилин): 51
Ваш IP: 54.198.42.105
,
Сьогодні: жовт. 20, 2014



Перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам PDF Друк e-mail
Четвер, 28 березня 2013, 09:14

Пенсію за віком мені призначили у лютому 2011 року. Після цього я відпрацював  2 роки (станом на 31 січня 2013 року). Чи матиму я право на перерахунок пенсії, і який показник середньої заробітної плати в Україні буде застосовано?

Відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (у новій редакції) у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії здійснюють з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі.

Перерахунок пенсії здійснюють із заробітної плати (доходу), з якої обчислено пенсію.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії здійснюють із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 вказаного закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховували під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі, якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення ( попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати,  з якої призначено ( попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Згідно зі статтею 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховують заробітну плату (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.
За бажанням пенсіонера й за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менш як 60 місяців, для обчислення пенсії також враховують заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.