Мова сайту

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні711
mod_vvisit_counterВчора2337
mod_vvisit_counterНа цьому тижні5775
mod_vvisit_counterМинулого тижня22588
mod_vvisit_counterУ цьому місяці83983
mod_vvisit_counterУ минулому місяці105161
mod_vvisit_counterВсі дні2221235

Інтернет (20 хвилин): 51
Ваш IP: 54.227.214.74
,
Сьогодні: січ. 28, 2015Зміни до діючого Порядку призначення (перерахунку) пенсій PDF Друк e-mail
П'ятниця, 05 листопада 2010, 10:12

У жовтні 2009 року постановою правління ПФУ №23-1 внесено зміни до діючого Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Для призначення

Відтепер за бажанням працюючої особи заява на призначення пенсії може бути подана як представником підприємства (установи, організації), так і особисто пенсіонером за місцем проживання (реєстрації). При цьому не вимагається оформлення Подання підприємства (установи, організації), яке раніше обов'язково надавалося для призначення пенсій працюючим особам.

Змінились і документи, які необхідно надавати при призначенні пенсії із застосуванням норм ст. 55 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Так, до заяви на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку ліквідаторам аварії та потерпілим, залежно від категорії таких осіб, додаються документи: посвідчення ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації за формою, затвердженою постановою Держкомітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 №122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особа працювала з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на забруднених територіях, видана органами місцевого самоврядування.

Для призначення пенсій по втраті годувальника, який помер внаслідок Чорнобильської катастрофи наряду з  іншими  документами заявник має надати експертний висновок із встановлення причинного зв’язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Приймаються довідки

Змінились документи, необхідні для підтвердження факту перебування на утриманні непрацездатних членів сім'ї. Факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім'ї підтверджують довідки житлово-експлуатаційних або інших організацій за місцем проживання (реєстрації) або довідки органів місцевого самоврядування. При цьому для призначення надбавок, компенсації надається довідка про перебування на утриманні чи про спільне проживання із заявником. Для призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника - довідка про перебування на повному утриманні померлого годувальника чи одержання від померлого годуваль­ника допомоги, яка була постійним і основним джерелом засобів до існування, або про спільне проживання з годувальником на момент його смерті.

При неможливості надати такі документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється у судовому порядку.

Для підприємців

Також внесено зміни до Порядку в частині підтвердження періоду здійснення фізичною особою підприємницької діяльності. Так, Порядком передбачено, що період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01.07.2000р. підтверджується даними персоніфікованого обліку за інформацією відділу персоніфікації. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01.01.2004р. підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01.01.2004 - даними персоніфікованого обліку за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

 На поховання

Постановою правління Пенсійного фонду України №27-7 внесено зміни до Порядку, що стосуються виплати допомоги на поховання.

Так, особа, яка звертається за допомогою на поховання, до управління ПФ подає заяву про виплату допомоги на поховання та довідку про смерть пенсіонера або витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання. У випадку реєстрації смерті компетентними органами іноземної держави, законодавством яких не передбачена видача зазначених довідок, замість довідки про смерть надається свідоцтво про смерть або інший документ, легалізовані в консульській установі.

Допомога на поховання виплачується у розмірі, визначеному чинним законодавством України. Допомога не виплачується при смерті особи, яка перебувала на повному державному утриманні (крім випадків, коли поховання здійснюється членами сім'ї або іншою особою).

 Недоотримана пенсія

Згідно ст.52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, виплачується - по місяць смерті включно членам його сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, у тому числі непрацездатним членам сім'ї, які знаходилися на його утриманні, незалежно від того, проживали вони разом з померлим пенсіонером чи не проживали.

Для оформлення недоотриманої пенсії необхідно звернутися за виплатою суми пенсії померлого пенсіонера протягом шести місяців з дня виникнення обставин.

У разі звернення кількох членів сім'ї, які мають право на отримання суми пенсії, належна їм  сума пенсії ділиться між ними порівну.

22 березня 2007 року Верховна Рада України ухвали зміни згідно яких, у разі відсутності членів сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день смерті або у разі незвернення ними за виплатою вказаної суми протягом шести місяців сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю, входить до складу спадщини і виплачується спадкоємцям.

Документом, що підтверджує статус спадкоємця, є свідоцтво про право на спадщину. Зазначені свідоцтва видаються спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Якщо спадщину прийняли кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину видається кожному із них із зазначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців. Виплату недоотриманої пенсії в такому разі необхідно провадити з урахуванням частки заявника у спадщині.

 

Стрічка новин RSS

Головне управління ПФУ в Херсонській області: новини

Підписка на новини сайту

Введіть Вашу email адресу:

Популярні сторінки